Cíle a trasy

Přeskočit na filtr Přeskočit na obsah

Moravskoslezský kraj

Můžete filtrovat seznam cílů, tras a tipů na výlet podle uvedených parametrů. Nezaškrtnutí žádné volby znamená zobrazení všech objektů.

Gorolské turistické informační centrum
Osoby se zdravotním postižením
Rodiny s dětmi
Senioři

Gorolské turistické informační centrum

Osoby se zdrav. postižením  |  Rodiny s dětmi  |  Senioři
GOTIC
Adresa: 
Mosty u Jablunkova 381, Mosty u Jablunkova, 73998
GPS: 
49.5265461, 18.7532233
Telefon: 
558 341 586
E-mail: 
Web: 
Typ objektu
  • Jiné
Příslušenství
  • Informační bod
  • Parkování
  • Suvenýry
  • Veřejný internet
Dopravní dostupnost autem

Gorolské turistické informační centrum se nachází v centru obce. Od hlavní silnice za kostelem je vzdáleno odhadem 50 m.

MHD zastávka
Mosty u J., Obecní úřad
Vzdálenost MHD zastávky
0,3 km
Název vlakové zastávky
Mosty u Jablunkova
Vzdálenost vlakové zastávky
0,3 km
Pěšky vzdálenost od centra
0 km, nachází se v centru města.
Charakteristika

Gorolské turistické informační centrum leží v centru obce Mosty u Jablunkova a funguje od roku 2008. Kromě standardních služeb (IC je certifikováno) pořádají kulturní akce, především ukázky lidového řemesla, výstavy, koncerty, přednášky aj. V IC lze zakoupit suvenýry, mapy aj.

Interaktivní živé muzeum pro poznávání gorolských zvyků představuje expozice v roubeném domě, o něco větší a zdobnější než bývaly v minulosti dřevěnice okolních osadníků. V Mostech u Jablunkova v minulosti působil fojtský rod Szotkowských. Na trámu jejich roubeného fojtství se nacházel letopočet 1790, tedy nejspíše rok, kdy byl dům postaven. Rodina Szotkowských v něm žila až do roku 1960. Poté stará dřevěnka chátrala a postihlo ji několik neštěstí. Nejdříve na ni spadl strom, později se do ní pustily dřevokazné houby a hmyz. V roce 2007 a 2008 prošla náročnou rekonstrukcí, při které byly použity tradiční stavební materiály i pracovní postupy a zároveň byl kladen důraz na zachování typických rysů místní lidové architektury.  Je zde Gorolské turistické informační centrum.

Otevírací doba

Pondělí – pátek: 8.00 – 16.00 (celoročně), sobota: 8.30 - 12.30 (říjen - květen), sobota: 8:30- 14.30 (červen - září), neděle a svátky: 8:30- 12:30 (červenec - srpen)

Vstupné

Dobrovolné vstupné

Zajímavosti

Ski areál Mosty u Jablunkova s celoročním programem, Staré opevnění Šance, Kaple sv. Petra a Pavla, kostel sv. Hedviky, Kamenolom Megoňky (SK), Rozhledna na Velkám Polomu, Čertí mlýny pod Gírovou, Lyžařský areál Severka, turistické chaty: Skalka, Studeničné, Gírová, Kamenná chata