Cíle a trasy

Přeskočit na filtr Přeskočit na obsah

Moravskoslezský kraj

Můžete filtrovat seznam cílů, tras a tipů na výlet podle uvedených parametrů. Nezaškrtnutí žádné volby znamená zobrazení všech objektů.

Zámek Kunín
Osoby se zdravotním postižením
Rodiny s dětmi
Senioři

Zámek Kunín

Osoby se zdrav. postižením  |  Rodiny s dětmi  |  Senioři
Adresa: 
Kunín čp.1, Kunín, 74253
GPS: 
49.6437669, 17.9901022
Telefon: 
556701156
E-mail: 
Typ objektu
  • Zahrada, park
  • Zámek, hrad
Příslušenství
  • Informační bod
  • Parkování
  • Půjčovna vozíků
  • Restaurace
  • Suvenýry
  • Úschovna kol
Dopravní dostupnost autem

Z D1 sjezd Hladké Životice, kolem ČS AB OIL, kostel - zámek. Ze směru Nový Jičín - Šenov u NJ - Dukelská - Kostel - Zámek

MHD zastávka
Kunín, U Kovárny
Vzdálenost MHD zastávky
0,1 km
Pěšky vzdálenost od centra
0 km
Cyklistické stezky v okolí

Cyklotrasa č. 5, č. 6078, č. 6175, Greenways C2 Okruh Kravařsko

Charakteristika

Zámek Kunín náleží k nejcennějším barokním zámkům celé Moravy. Původně na jeho místě stála renesanční tvrz. V letech 1726 - 1734 byla přestavěná na barokní zámek Harrachů podle projektu J. L. Hildebrandta. Největšího rozkvětu dosáhl na přelomu 18. a 19. století za hraběnky Marie Walburgy Harrachové, která zde vybudovala jeden z nejmodernějších vzdělávacích ústavů tehdejší střední Evropy. Jeho nejznámějším žákem byl pozdější Otec národa a velký český historik František Palacký. Zámek je od roku 1999 ve vlastnictví Obce Kunín, prošel rozsáhlou rekonstrukcí, což umožnilo navrátit interiérům jejich původní podobu. Zámek a zámecký park je také dějištěm kulturních akcí spojených s historií objektu.

Otevírací doba

Zámek otevřen od 1.4. do 31.10 - so, ne, svátky od 9.00 do 16.00. Poslední prohlídka v 15.00 h. V pracovní dny pro předem objednané skupiny a po předchozí dohodě se správou zámku. Květen - září - denně kromě pondělí od 9.00 do 17.00 h (poslední prohlídka v 16.00 h).
V případě konání svatebních obřadů návštěvnický provoz omezen - zkrácená prohlídka cca 60 min. Prohlídky mimo otevírací dobu po předchozí dohodě se správou zámku.

Vstupné

Snížené vstupné: studenti, děti 6 - 15 let, organizované návštěvy škol, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP/P + doprovod, ISIC, ITIC, SPHERE CARD, pas Valašského království;
zdarma: děti do 6-ti let, držitelé průkazů AMG, ICOMOS, Zväz muzeí na Slovensku, zaměstnanci NPÚ a pedagogický doprovod

Zajímavosti

Kuželna v zámeckém parku, Kostel Povýšení Svatého kříže, Socha Sv. Jana Nepomuckého, hřbitov s Hrobkou Schindlerů a Kaplí Fürsternberk.