Cíle a trasy

Přeskočit na filtr Přeskočit na obsah

Moravskoslezský kraj

Můžete filtrovat seznam cílů, tras a tipů na výlet podle uvedených parametrů. Nezaškrtnutí žádné volby znamená zobrazení všech objektů.

Kaple Sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti
Osoby se zdravotním postižením
Rodiny s dětmi
Senioři

Kaple Sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti

Osoby se zdrav. postižením  |  Rodiny s dětmi  |  Senioři
Kaple Sv. Cyrila a Metoděje
Adresa: 
Radhošť, Trojanovice, 744 01
GPS: 
49.4911997, 18.2230506
Telefon: 
556 835 022; Matice Radhošťská 608 129 835
Typ objektu
  • Církevní památka
Dopravní dostupnost autem

Z Rožnova pod Radhoštěm po silnici č. E442, v obci Prostřední Bečva doleva na Pustevny. Ze směru od Bílé po silnici č. 56, dále směrem na Rožnov pod Radhoštěm po silnici č. E 442, v obci Prostřední Bečva doprava na Pustevny. Cesta končí na parkovišti, dále zákaz vjezdu. Dojezd ke kapli možný jen po domluvě s lesní správou.

MHD zastávka
Prostřední Bečva,,Pustevny konečná
Název vlakové zastávky
Frenštát p/Radhoštěm
Vzdálenost vlakové zastávky
15 km
Pěšky vzdálenost od centra
4 km
Charakteristika

Kaple sv. Cyrila a Metoděje dostavěná roku 1898 je dominantou dotvářející siluetu hory Radhošť. Do nynější podoby byla kaple uvedena v letech 1925-26; byl vybudován dřevěný ochoz kolem kaple, portál a věž se zvonici ve slohu řecko-uniatském. Monumentální sousoší sv. Cyrila a Metoděje umístěné z kaplí spolu s nedalekou sochou pohanského boha Radegasta (díla frenštátského rodáka, amerického sochaře Albína Poláška) dnes symbolizují náboženský vývoj smýšlení tohoto kraje.   

Otevírací doba

Červenec - září: denně od 9.00 hod. do 14.00. Za velmi nepříznivého počasí je kaple uzavřena. V ostatním období je otevřena náhodně, zajišťuje spolek Matice Radhošťská. Větší skupiny po předchozí domluvě na OÚ Trojanovice.

Zajímavosti

Socha Radegasta, Pustevny - soubor dřevěných staveb D.Jurkoviče