Cíle a trasy

Přeskočit na filtr Přeskočit na obsah

Moravskoslezský kraj

Můžete filtrovat seznam cílů, tras a tipů na výlet podle uvedených parametrů. Nezaškrtnutí žádné volby znamená zobrazení všech objektů.

Trojmezí - styk hranic tří států na Hrčavě
Osoby se zdravotním postižením
Rodiny s dětmi
Senioři

Trojmezí - styk hranic tří států na Hrčavě

Osoby se zdrav. postižením  |  Rodiny s dětmi  |  Senioři
Trojmezí - styk hranic tří států na Hrčavě
Adresa: 
, Hrčava, 739 98
GPS: 
49.5180908, 18.8508847
Telefon: 
558 331 020, 602 568 755
Typ objektu
  • Jiné
Příslušenství
  • Parkování
Dopravní dostupnost autem

Do centra obce Hrčava, pak pěšky 2 km. Pro lepší dojezd lze použít hraniční přechod doPL  Bukovec, směr Jaworzynka, na minirondu prvním výjezdem doprava, do kopce až do Jaworzynka - Trzycatek, pak 15 min pěšky, případně lze dojet až k trojmezí.

MHD zastávka
Hrčava (z Jablunkova)
Pěšky vzdálenost od centra
2 km
Charakteristika

Společný bod nikoho a zároveň všech tři států, kde se stýkají hranice České republiky, Polské republiky a Slovenské republiky je na území Hrčavy, nejvýchodnější obce v ČR .Tři trojboké jehlanovité monolity z leštěné žuly se státními znaky jednotlivých států natočeny k trojmeznímu bodu, který se nachází v korytě potoka - vzhledem k tomu není určena jeho nadmořská výška. Jsou ale určeny nadmořské výšky jednotlivých horních hran podstavců monolitů: český má nadmořskou výšku 555,04 m, polský 556,17 m a slovenský 557,61 m.
V rámci zpřístupnění Trojmezí byly v červenci 2007 břehy strže na polsko-slovenské hranici spojeny 18 m dlouhým mostem pro pěší a prohlubeň na česko-polské hranici dřevěným můstkem asi 5 m dlouhým.

Otevírací doba

Volně přístupný

Zajímavosti

Lurdská jeskyně s lurdskou madonou, Dřevěný kostel sv. Cyrila a Metoděje na Hrčavě