Cíle a trasy

Přeskočit na filtr Přeskočit na obsah

Moravskoslezský kraj

Můžete filtrovat seznam cílů, tras a tipů na výlet podle uvedených parametrů. Nezaškrtnutí žádné volby znamená zobrazení všech objektů.

Šikmý kostel sv. Petra z Alkantary
Osoby se zdravotním postižením
Rodiny s dětmi
Senioři

Šikmý kostel sv. Petra z Alkantary

Osoby se zdrav. postižením  |  Rodiny s dětmi  |  Senioři
Šikmý kostel sv. Petra z Alkantary
Adresa: 
Pivovarská 2, Karviná, 733 01
GPS: 
49.8341669, 18.4891672
Telefon: 
596 314 455
Typ objektu
  • Církevní památka
Příslušenství
  • Parkování
Dopravní dostupnost autem

Na trase Karviná - Ostrava v části Karviná Doly odbočit doleva. Objekt je dobře vidět - stojí u této příjezdové silnice.

MHD zastávka
Karviná Doly
Vzdálenost MHD zastávky
120 m
Název vlakové zastávky
Karviná
Vzdálenost vlakové zastávky
4 - 6 km
Pěšky vzdálenost od centra
5 km
Charakteristika

Šikmý kostel sv. Petra z Alkantary byl postaven roku 1736 v barokním slohu, o jeho stavbu se zasadil místní šlechtic František Wilhelm Larisch. Přes svou pohnutou historii, kdy pod kostelem klesla půda o 37 metrů v poměrně krátké době a kdy se kostel vlivem poklesů silně naklonil a vychýlil o 6,8 stupňů na jih, zůstal stát a dnes představuje ojedinělou atraktivitu regionu. Svou šikmostí se tak blíží světoznámé věži v italské Pise a je vyhledávaným cílem turistů z celého světa, kteří si mohou vyzkoušet zvláštní pocit, kdy stojíte na rovné zemi a stěny kolem vás doslova padají. Kostelík byl zařazen do České knihy rekordů a kuriozit jako nejšikmější kostel v Česku.

Otevírací doba

Bohoslužby každou neděli a svátek v 9:30 hod.; skupinové prohlídky (nad 10 osob) kostela s výkladem lze domluvit s p. farářem na tel. čísle: 596 314 455.