Cíle a trasy

Přeskočit na filtr Přeskočit na obsah

Moravskoslezský kraj

Můžete filtrovat seznam cílů, tras a tipů na výlet podle uvedených parametrů. Nezaškrtnutí žádné volby znamená zobrazení všech objektů.

Kostel Ježíše
Osoby se zdravotním postižením
Rodiny s dětmi
Senioři

Kostel Ježíše

Osoby se zdrav. postižením  |  Rodiny s dětmi  |  Senioři
Muzeum v kostele
Adresa: 
ul. Plac Kościelny 6, Cieszyn, 43-400, PL
GPS: 
49.744944, 18.636768
Telefon: 
+48 33 857 96 69
Typ objektu
  • Církevní památka
Příslušenství
  • Parkování
Dopravní dostupnost autem

Příjezd od Českého Těšína přes Most Svobody (ul. Střelniční): pokračovat rovně po ul. 3 Maja, přes kruhový objezd rovně na Plac Wolnosći, po 180 m na světelné křižovatce odbočit doprava. Pokračovat po ul. Wyźsza Brama - na 1. odbočce doprava na ul. Plac Kościelny. Kostel se nachází po cca 130 m po levé straně.

MHD zastávka
1) Dworzec autobusowy, Cieszyn 2)Wyszsza Brama
Vzdálenost MHD zastávky
1) 700 m 2) 200 m
Název vlakové zastávky
1) Cieszyn (PL) 2) Český Těšín (CZ)
Vzdálenost vlakové zastávky
1) 750 m 2) 1,3 km
Pěšky vzdálenost od centra
500 m z náměstí (rynku) v Cieszynie
Charakteristika

Základní kámen kostela byl položen v roce 1710. V průběhu 18. stol byl kostel taky dostavěn. Ve své době byl jediným protestantským kostelem v Horním Slezsku. V roce 1906 navštívil kostel císař František Josef I.
Jedná se o největší evangelický kostel v Polsku. Uvnitř kostela se nacházejí třípatrové galerie s 3,5 tis. míst k sezení. Celkově kostel pojme až 7 tis. osob.
V kostele je umístěno muzeum věnované protestantizmu. V kostele je rovněž unikátní knihovna obsahující  např. rukopisy Komenského. Knihovna však slouží pouze ke studiu historie a turistům není přístupná.

Otevírací doba

Kostel nemá vymezenou otevírací dobu. Muzeum, které je součástí kostela, je otevřeno od poloviny května do konce srpna, pondělí - pátek od 10 do 15 hod

Vstupné

Dobrovolné vstupné.

Zajímavosti

Muzeum Śląska Cieszyńskiego (Muzeum Těšínského Slezska), Góra Zamkowa (Zámecký vrch), Muzeum Drukarstwa (muzeum tisku), Studnia Trzech Braci (studna Tří bratří navazující na legendu o vzniku města), Rynek (Náměstí z konce 15. stol.), Teatr im. Adama Mickiewicza (divadlo postavené ve stylu vídeňské secese)