Cíle a trasy

Přeskočit na filtr Přeskočit na obsah

Moravskoslezský kraj

Můžete filtrovat seznam cílů, tras a tipů na výlet podle uvedených parametrů. Nezaškrtnutí žádné volby znamená zobrazení všech objektů.

Skokanský můstek Adama Małysze
Osoby se zdravotním postižením
Rodiny s dětmi
Senioři

Skokanský můstek Adama Małysze

Osoby se zdrav. postižením  |  Rodiny s dětmi  |  Senioři
Doskočiště
Adresa: 
ul. Malinka 4, Wisła, 43-460, PL
GPS: 
49.629803, 18.915040
Typ objektu
  • Jiné
Příslušenství
  • Parkování
  • Rychlé občerstvení
  • Suvenýry
Dopravní dostupnost autem

Příjezd ze směru od Ustroně:  po silnici II/DW941 Katowicka/Ustrońska/Kolejowa do centra Wisly, na kruhovém objezdu třetím výjezdem směr Bielsko-Biała (DW942), pokračovat cca 4,2 km po hlavní silnici DW942. Cíl po pravé straně.

MHD zastávka
Wisła Malinka Skocznia
Vzdálenost MHD zastávky
250 m
Název vlakové zastávky
PKP Wisła-Uzdrowisko
Vzdálenost vlakové zastávky
6 km
Pěšky vzdálenost od centra
Cca 4 km.
Charakteristika

Skokanský můstek ve Wisle-Malince je jedním ze dvou velkých skokanských můstků v Polsku. Jeho velikost je 134 m. Zprovozněn byl v roce 2008. Byl vystavěn na místě původního můstku, jehož kořeny sahaly až do roku 1933. Můstek je pojmenován po slavném polském skokanovi na lyžích Adamu Małyszovi, který se ve Wisle narodil. Zvláštností můstku je správní budova, která je součástí dojezdu můstku a pod níž vede silnice. Na tribuny se vejde bezmála 2000 sedících diváků. Na můstku trénují nejen skokani z lyžařských klubů, ale i reprezentační družstva z Polska, Japonska, Rakouska, Norska, Slovinska a jiných zemí. V době konání závodů je zde návštěvnost až 10 000 diváků.  Na nájezdovou věž můstku s vyhlídkovou věží a kavárnou se mohou návštěvníci dopravit pomocí dvousedačkové lanovky.  Jedná se o jednu z nejpopulárnějších turistických atrakcí ve Wisle. Skokanský můstek je součástí turistického produktu „Pętla Cieńkowska“, který propojuje můstek s lanovkou „Cieńków“. Trasa zahrnuje výjezd lanovkou na můstek nebo vrchol Cieńkowa, pěší trasu o délce cca 1,3 km po vrcholu hřebene, sjezd lanovkou u můstku nebo na CIeńkowie a procházku údolím potoku Malinka do výchozího místa.  

Otevírací doba

Areál bez provozní doby, lanovka na skokanskou věž je v provozu každý den od 10:00 do 18:00 hod., vždy v celou hodinu nebo pro skupinu min. 15 osob.

Vstupné

Vstup do areálu není zpoplatněn, pokud se v něm zrovna nekonají závody; hradí se pouze výjezd lanovkou na skokanskou věž

Zajímavosti

Wisla, přezdívaná „Perla Beskyd“ je celoročně vyhledávaným turistickým cílem. Hezká příroda města a jeho okolí vytváří spoustu příležitostí k aktivní relaxaci, zejména k pěší turistice, cykloturistice a lyžování. Nachází se zde řada zajímavých turistických cílů hodných návštěvy,  jako např. Beskydské muzeum, muzeum lyžování, muzeum parašutismu, rezidence polského prezidenta, Habsburský lovecký zámek, protestantský a katolický kostel, aquapark aj.