Cíle a trasy

Přeskočit na filtr Přeskočit na obsah

Moravskoslezský kraj

Můžete filtrovat seznam cílů, tras a tipů na výlet podle uvedených parametrů. Nezaškrtnutí žádné volby znamená zobrazení všech objektů.

ZOO Ostrava
Osoby se zdravotním postižením
Rodiny s dětmi
Senioři

ZOO Ostrava

Osoby se zdrav. postižením  |  Rodiny s dětmi  |  Senioři
A. PŘÍSTUP K OBJEKTU

Možnost parkování na hlavním asfaltovém parkovišti u ZOO nebo na dvou vzdálenějších - pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace nevhodné. Na hlavním parkovišti jsou 2 vyhrazená parkovací místa. Přístupová cesta k bráně do areálu po ploše parkoviště, místy s nerovnostmi a defekty.

B. VENKOVNÍ PROSTORY

Vstup do ZOO průchodný bez překážek. Prostory zahrady mají členitý terén s četnými nerovnostmi a proměnlivým sklonem - místy více než 8%. Komunikační cesty jsou v různém provedení, udržované v dobrém stavu bez defektů. K dispozici jsou četná dpočinková sezení i bezbariérové WC přístupné z venkovních prostor.

C. VNITŘNÍ PROSTORY

Shodný vstup pro všechny do všech pavilonů. Pro osoby s omezenou schopností pohybu je přístupný téměr celý interiér. K dispozici jsou 3 bariérové WC. Orientační i informační prvky doplněny občas Braillovým písmem. Možnost stáhnout hlasového průvodce do mobilu.

D. SLUŽBY

Personál není proškolen ale má zkušenosti v oblasti komunikace s osobami se specifickými potřebami. K dispozici informace v tištěné i elektronické formě včetně virtuální prohlídky. Možnost objednat odbornou průvodcovskou službu. K dispozici stánky s občerstvením a bezbariérová prodejna suvenýrů. Doprovodný program pro osoby se zdravotním postižením, děti i širokou veřejnost. Dětské koutky a relaxační zóna pro vozíčkáře.


Warning: file_get_contents(http://jedemetaky.cz/xml/ubytovani_stravovani.xml): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 503 Service Unavailable in /data_weby/weby_php/cile.jedemetaky.cz/application/modules/cile/controllers/WebController.php on line 155

Notice: Undefined index: rss in /data_weby/weby_php/cile.jedemetaky.cz/application/modules/cile/controllers/WebController.php on line 158