Cíle a trasy

Přeskočit na filtr Přeskočit na obsah

Moravskoslezský kraj

Můžete filtrovat seznam cílů, tras a tipů na výlet podle uvedených parametrů. Nezaškrtnutí žádné volby znamená zobrazení všech objektů.

Muzeum Karla Plicky
Osoby se zdravotním postižením
Rodiny s dětmi
Senioři

Muzeum Karla Plicky

Osoby se zdrav. postižením  |  Rodiny s dětmi  |  Senioři
A. PŘÍSTUP K OBJEKTU

V bezprostřední blízkosti objektu je asfaltové parkoviště bez vyhrazených parkovacích míst. Přístupová cesta ke vstupu do objektu je přímo z plochy parkoviště.

B. VENKOVNÍ PROSTORY

Vstup do areálu je shodný pro všechny - brána s překážkou. Pro bezbariérový přístup lze otevřít velkou bránu. U objektu se nachází odpočinkové sezení. K dispozici je bezbariérové WC - neuspořádané prvky v dosahové vzdálenosti, práh, dveře se otevírají dovnitř.

C. VNITŘNÍ PROSTORY

Stejný vstup do prostor muzea. Expozice je přístupná za předpokladu překonání prahu mezi jednotlivými místnostmi muzea. Dostatečný manipulační prostor v interiéru. Umístění exponátů a popisků v expozici v různé výšce. V prostoru se nacházejí židle bez opěradel.

D. SLUŽBY

Personál: 1 osoba v roli pokladní i průvodce. Personál je ochotný přizpůsobit výklad klientům se specifickými potřebami, byť není v této problematice proškolen. Na recepci (u pokladny) je možné zakoupit suvenýry a získat informační prospekty o okolí.