Cíle a trasy

Přeskočit na filtr Přeskočit na obsah

Moravskoslezský kraj

Můžete filtrovat seznam cílů, tras a tipů na výlet podle uvedených parametrů. Nezaškrtnutí žádné volby znamená zobrazení všech objektů.

Lesní park překvapení
Osoby se zdravotním postižením
Rodiny s dětmi
Senioři

Lesní park překvapení

Osoby se zdrav. postižením  |  Rodiny s dětmi  |  Senioři
A. PŘÍSTUP K OBJEKTU

Parkoviště se nachází cca 350 m od objektu. Dvě vyhrazená parkovací místa jsou u cesty před vstupem do parku (cca 45 m od vstupu). Přístupová cesta od parkoviště ke vstupu z velké části vede po dlážděné komunikaci pro auta. Pohyb po kamenné dlažbě může být obtížný.


B. VENKOVNÍ PROSTORY

Do areálu vede vstup přes budovu s pokladnou. V případě potřeby je možné otevřít venkovní bránu. K nejzávažnějším překážkám na trase patří odvodňovací kanály a sklony. Příčný sklon se pohybuje od 3,5 do takřka 18 % a podélný sklon od 7 do 32,5 %. Některé úseky jsou obtížně schůdné, avšak dá se jim vyhnout. K dispozici je bezbariérové WC a informační tabule.

C. VNITŘNÍ PROSTORY

Do edukačního centra (jedna prostorná místnost), ve kterém se nacházejí  vycpané modely zvířat a ptáků, vedou dva vstupy. U obou vstupů jsou vysoké prahy. Manipulační prostor je dostatečně široký. Edukační centrum se nachází mezi úseky 8 a 9 (viz mapka areálu) - náročný přístupový terén.

D. SLUŽBY

Personál není proškolen, ale má zkušenosti s návštěvníky se zdravotním postižením. K dispozici je tištěná mapka areálu a webové stránky.V areálu se nacházejí stánky s občerstvením. Do areálu obecně není povolen vstup se psy, vstup s asistenčním psem doporučujeme konzultovat předem (pravděpodobně bude povolen). Jiné služby pro zvýšení přístupnosti areál neposkytuje.


Warning: file_get_contents(http://jedemetaky.cz/xml/ubytovani_stravovani.xml): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 503 Service Unavailable in /data_weby/weby_php/cile.jedemetaky.cz/application/modules/cile/controllers/WebController.php on line 155

Notice: Undefined index: rss in /data_weby/weby_php/cile.jedemetaky.cz/application/modules/cile/controllers/WebController.php on line 158