Cíle a trasy

Přeskočit na filtr Přeskočit na obsah

Moravskoslezský kraj

Můžete filtrovat seznam cílů, tras a tipů na výlet podle uvedených parametrů. Nezaškrtnutí žádné volby znamená zobrazení všech objektů.

Muzeum
Osoby se zdravotním postižením
Rodiny s dětmi
Senioři

Muzeum "Na Grapie"

Osoby se zdrav. postižením  |  Rodiny s dětmi  |  Senioři
A. PŘÍSTUP K OBJEKTU

Parkovat lze na ploše u hlavní silnice nebo podél přístupové cesty k objektu muzea. Vyhrazená parkovací místa zde nejsou. Přístupový chodník vede z velké části po asfaltovém povrchu.


B. VENKOVNÍ PROSTORY

Do venkovních prostor k objektům chalupy a stodoly, případně na vyhlídkovou terasu je volný přístup. Povrch trasy dovoluje pohyb na vozíku. Není k dispozici venkovní WC.

C. VNITŘNÍ PROSTORY

Vnitřní prostory se nacházejí v hlavní budově muzea. Kromě výstavní síně pro dočasné expozice se zde nachází pokladna, běžné WC a pokoje pro agroturistiku (ty však nebyly předmětem mapování). Konají se zde také muzejní lekce. Ke vstupu se dostanete po zápraží, na jehož počátku jsou schody, popsané v části přístupový chodník. Manipulační prostor v interiéru je dostatečný (jen v jednom místě je průjezd zůžen na 86 cm). Muzeum není vybaveno prvky pro osoby se smyslovým postižením. Bezbariérové hygienické zařízení zde není.

D. SLUŽBY

Personál není proškolen, ale má praktické poznatky a je ochotný. Tištěné informace jsou v polském jazyce, bez informací o přístupnosti. Do objektu je umožněn vstup s asistenčními psy. Jiné služby týkající se přístupnosti objekt neposkytuje.