Cíle a trasy

Přeskočit na filtr Přeskočit na obsah

Moravskoslezský kraj

Můžete filtrovat seznam cílů, tras a tipů na výlet podle uvedených parametrů. Nezaškrtnutí žádné volby znamená zobrazení všech objektů.

Beskydské muzeum
Osoby se zdravotním postižením
Rodiny s dětmi
Senioři

Beskydské muzeum

Osoby se zdrav. postižením  |  Rodiny s dětmi  |  Senioři
A. PŘÍSTUP K OBJEKTU

Parkovat lze na parkovišti u muzea mezi ul. Kolejowa a 1. Maja. Vyhrazená parkovací místa zde nejsou. Přístupový chodník vede z velké části po pěší zóně. Mezi přechodem z parkoviště na chodník je neupravený obrubník vysoký 13 cm.


B. VENKOVNÍ PROSTORY

Ve venkovním areálu muzea je situován menší skanzen. Objekty jsou zvenčí dobře přístupné, vstup do nich je však bariérový. Povrch venkovní trasy dovoluje pohyb na vozíku. Není k dispozici venkovní WC ani pokladna - ty se nacházejí v interiéru hlavní budovy.

C. VNITŘNÍ PROSTORY

Vnitřní prostory se nacházejí v hlavní budově muzea a v budově bývalé školy, do které je třeba přejít přes venkovní prostory muzea. V hlavní budově se kromě výstavních síní nachází pokladna a bezbariérové WC. Osoby na vozíku se do hlavní budovy dostanou přes boční branku z ul. P. Stellera, venkovní prostory a konečně pak přes zadní vchod hlavní budovy pomocí schodišťové plošiny. Vstup do budovy školy je bariérový. Muzeum není vybaveno prvky pro osoby se smyslovým postižením.

D. SLUŽBY

Personál není proškolen, ale má praktické poznatky a je ochotný. Tištěné informace jsou dostupné v polském i českém jazyce, bez informací o přístupnosti. Do objektu je umožněn vstup s asistenčními psy. Personál je schopen přizpůsobit prohlídku a výklad osobám se smyslovým postižením. Jiné služby týkající se přístupnosti objekt neposkytuje.