Cíle a trasy

Přeskočit na filtr Přeskočit na obsah

Moravskoslezský kraj

Můžete filtrovat seznam cílů, tras a tipů na výlet podle uvedených parametrů. Nezaškrtnutí žádné volby znamená zobrazení všech objektů.

Dřevěný kostel Božího Těla
Osoby se zdravotním postižením
Rodiny s dětmi
Senioři

Dřevěný kostel Božího Těla

Osoby se zdrav. postižením  |  Rodiny s dětmi  |  Senioři
A. PŘÍSTUP K OBJEKTU

Parkování je možné v těsné blízkosti objektu. Vyhrazená parkovací místa zde nejsou. Přístupová cesta ke kostelu vede po silnici.


B. VENKOVNÍ PROSTORY

Vstup do areálu kostela se hřbitovem je společný pro všechny návštěvníky - bezbariérový. Trasa venkovního prostoru je pevná a tvoří ji dlažba, betonové bloky nebo dřevěné desky. Je však příliš úzka pro pohyb na vozíku. Odpočinková místa se nacházejí v prostoru pod věží a "soboty". WC není k dispozici.

C. VNITŘNÍ PROSTORY

Do objektu vedou dva vstupy (hlavní a boční), přičemž boční vchod se běžně nepoužívá. Před vstupem se nachází krátký sjezd, malá manipulační plocha a bariérový práh. Při zdolání této překážky za asistence je expozice uvnitř objektu 100 % přístupná. Expozici lze zhlédnout z chodby uvnitř objektu. Vnitřní prostory nejsou otevřeny pro veřejnost - mimo bohoslužeb a bez předchozí domluvy. Kostel disponuje nahraným odborným výkladem, který může být spuštěn na základě požádání.

D. SLUŽBY

Průvodce není proškolen v komunikaci s osobami se specifickými potřebami. Rezervaci prohlídky mimo hodiny bohoslužeb je nutné objednat minimálně 5 dní předem, ta musí být potvrzena e-mailem. Objekt disponuje letáčky v českém, polském, německém a anglickém jazyce a virtuální prohlídkou objektu na webových stránkách.