Cíle a trasy

Přeskočit na filtr Přeskočit na obsah

Moravskoslezský kraj

Můžete filtrovat seznam cílů, tras a tipů na výlet podle uvedených parametrů. Nezaškrtnutí žádné volby znamená zobrazení všech objektů.

REVITALPARK
Osoby se zdravotním postižením
Rodiny s dětmi
Senioři

REVITALPARK

Osoby se zdrav. postižením  |  Rodiny s dětmi  |  Senioři
A. PŘÍSTUP K OBJEKTU

V bezprostřední blízkosti Revitalparku se nachází několik parkovacích ploch s vyhrazenými parkovacími místy. Vyhrazená parkování u Zámeckého vrchu nesplňují minimální parametry pro manipulaci osoby na vozíku. Sklon i povrch parkovacího místa u hlavního vstupu na Zámecký vrch z ul. Zámkowa je s prudkým sklonem a povrchem z kočičích hlav. Vhodnější je zaparkovat na bezplatném parkovišti na ulici Bednarska a výtahem se dopravit k severní straně zámeckého vrchu.
Přístupové chodníky od parkovišť ke vstupům do Masarykovych sadů jsou převážně bez bariér, drobným překážkám (nesnížené obrubníky) se lze vyhnout. Přístupový chodník na Zámecký vrch z ul. Zamkowa je obtížně přístupný (nerovný povrch, velké podélné i příčné sklony). Vhodnější je přístupová cesta od parkoviště na ul. Bednarska. Je zde k dispozici výtah. 


B. VENKOVNÍ PROSTORY

Do Masarykových sadů existujte několik bezbariérových vstupů. Povrch tras uvnitř parku je rovný, bez bariér.  V parku je dostatek laviček k sezení. 
Vstup do parku na Zámeckém vrchu je možný z ul. Zamkowa. Trasa je tady ale od vstupu velmi prudká a sklon dosahuje až 21 %. Vhodnější je proto volit přístupovou cestu z ul. Bednarska, kde je k dispozici výtah na Zámecký vrch. Některé trasy v areálu parku např. k Piastowské věži nebo rotundě pak vedou taky do kopce s podélným sklonem až 17 %. V parku je dostatek odpočinkových sezení, informační tabule a dva orientační plány (u vstupu a u Piastowské věže). K dispozici není WC s přímým vstupem z venkovní části. Toalety se nachází pouze v Zámku a kavárně na Zámeckém vrchu.

D. SLUŽBY

Parky nejsou obsluhovány personálem. Informace je možné získat v informačních centrech na Zámeckém vrchu nebo na Hlavní třídě v Českém Těšíně (cca 150 m od Masarykovych sadů). V polském informačním centru zapůjčují za poplatek audioprůvodce pro okolní atraktivity. Informační materiály ani internetové stránky parky nemají. Do parků je povolen vstup se psy. V Masarykovych sadech se nachází dětské hřiště.