Cíle a trasy

Přeskočit na filtr Přeskočit na obsah

Moravskoslezský kraj

Můžete filtrovat seznam cílů, tras a tipů na výlet podle uvedených parametrů. Nezaškrtnutí žádné volby znamená zobrazení všech objektů.

Zámek Cieszyn
Osoby se zdravotním postižením
Rodiny s dětmi
Senioři

Zámek Cieszyn

Osoby se zdrav. postižením  |  Rodiny s dětmi  |  Senioři
A. PŘÍSTUP K OBJEKTU

Parkování na parkovišti pod Zámeckým vrchem na ul. Bednarska, cca 120 m od objektu. Vyhrazená parkovací místa jsou k dispozici. Přístupový chodník s výtahem na Zámecký vrch je v dobrém stavu, s mírným sklonem. Větší sklony začínají až v areálu zámeckého parku (na přístupovém chodníku k Piastowské věži a Rotundě). 
Parkování a přístupový chodník z ul. Zamkowa je možný, ale obtížně přístupný (nerovný povrch, velký podélný sklon).


C. VNITŘNÍ PROSTORY

Vnitřní prostory Zamku Cieszyn jsou rozmístěny ve dvou objektech: v oranžerii a v zadní části Loveckého zámečku. Výstavy a jiné akce se konají v obou objektech. Vstupy do nich jsou většinou bezbariérové, pouze jeden je však takto označen, jelikož se jim návštěvník dostane pomocí výtahu do vyšších pater, kde probíhají expozice, zatímco ostatními vstupy se dotance pouze do přízemí objektu. V objektu Loveckého zámečku Habsburků se nachází bezbariérové WC, klíče jsou v Informačním centru naproti vstupu. Chodby uvnitř objektů jsou dostatečně široké. Expozice v zámku se často mění, proto jejich přístupnost nelze posoudit. Expoziční sály jako takové přístupné jsou.

D. SLUŽBY

Personál není proškolen, ale má praktické poznatky a je ochotný. Tištěné ani elektronické materiály neobsahují informace o přístupnosti. Vstup s asistenčním psem je povolen. V objektu je kavárna s bezbariérovým vstupem. Jiné služby týkající se přístupnosti objekt neposkytuje. 


Warning: file_get_contents(http://jedemetaky.cz/xml/ubytovani_stravovani.xml): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 503 Service Unavailable in /data_weby/weby_php/cile.jedemetaky.cz/application/modules/cile/controllers/WebController.php on line 155

Notice: Undefined index: rss in /data_weby/weby_php/cile.jedemetaky.cz/application/modules/cile/controllers/WebController.php on line 158