Cíle a trasy

Přeskočit na filtr Přeskočit na obsah

Moravskoslezský kraj

Můžete filtrovat seznam cílů, tras a tipů na výlet podle uvedených parametrů. Nezaškrtnutí žádné volby znamená zobrazení všech objektů.

Lovecký zámek Habsburků
Osoby se zdravotním postižením
Rodiny s dětmi
Senioři

Lovecký zámek Habsburků

Osoby se zdrav. postižením  |  Rodiny s dětmi  |  Senioři
A. PŘÍSTUP K OBJEKTU

Parkování na parkovišti pod Zámeckým vrchem na ul. Bednarska, cca 120 m od objektu. Vyhrazená parkovací místa jsou k dispozici. Přístupový chodník s výtahem na Zámecký vrch je v dobrém stavu, s mírným sklonem. Větší sklony začínají až v areálu zámeckého parku (na přístupovém chodníku k Piastowské věži a Rotundě). 
Parkování a přístupový chodník z ul. Zamkowa je možný, ale obtížně přístupný (nerovný povrch, velký podélný sklon).


B. VENKOVNÍ PROSTORY

K objektu Loveckého zámečku je možné se dostat jak přístupovým chodníkem od parkoviště z ul. Zamkowa, tak z  ul. Bednarska. Trasa kolem objektu je bezproblémová. Prudké stoupání je od ul. Zamkowa po objekt Loveckého zámku. Vhodnější je proto volit přístupovou cestu z ul. Bednarska, kde je k dispozici výtah na Zámecký vrch. Některé trasy v areálu parku např. k Piastowské věži nebo rotundě pak vedou taky do kopce s podélným sklonem až 17 %. Kolem objektu jsou rozmístěny informační tabule s popisem cíle. V parku je dostatek odpočinkových sezení. K dispozici není WC s přímým vstupem z venkovní části. Toalety se nachází pouze v prostorách Zamku Cieszyn. 

C. VNITŘNÍ PROSTORY

Ve vnitřních prostorách Loveckého zámku se nachází hudební škola, čajovna a ubytovací zařízení. Interiéry těchto  míst nebyly mapovány. Ve zbývající části se nachází pracovny, výstavní a konferenční prostory, které náleží k Zámku Cieszyn a jsou popsány v rámci tohoto turistického cíle.  

D. SLUŽBY

Objekt není obsluhován personálem. Tištěné ani elektronické materiály neobsahují informace o přístupnosti. Vstup s asistenčním psem je povolen. V areálu zámeckého vrchu je kavárna s bezbariérovým vstupem. Jiné služby týkající se přístupnosti objekt neposkytuje.