Cíle a trasy

Přeskočit na filtr Přeskočit na obsah

Moravskoslezský kraj

Můžete filtrovat seznam cílů, tras a tipů na výlet podle uvedených parametrů. Nezaškrtnutí žádné volby znamená zobrazení všech objektů.

Lanová dráha na Čantoryji
Osoby se zdravotním postižením
Rodiny s dětmi
Senioři

Lanová dráha na Čantoryji

Osoby se zdrav. postižením  |  Rodiny s dětmi  |  Senioři
A. PŘÍSTUP K OBJEKTU

Parkoviště se nachází v bezprostřední blízkosti dolní stanice lanovky. Vyhrazených parkovacích míst je zde 7. Betonovo-asfaltový povrch parkoviště je v dobrém stavu, v rovině. Přístup k pokladně je bariérový (schody), k dolní stanici lanovky se lze dostat po přístupovém chodníku, který vede po ploše parkoviště a příjezdové cestě, mimo objekt pokladny. Délka přístupového chodníku je cca 250 m. Je zde ale třeba počítat se stoupáním až 19,4 % v délce cca 60 m.


B. VENKOVNÍ PROSTORY

Vstup na lanovku je dostatečně široký a rovný. Turnikety před vstupem se dají obejít. Jízdenky se však prodávají v oddělené budově, která je bariérová (schody u vstupu). U východu z horní stanice je prudké klesání (17,6 % v délce cca 5 m), u vstupu pak i příčný sklon 26,8 %. V okolí horní stanice jsou kromě výhledů do údolí Wisly a trasy pokračující na vrchol Čantoryje, letní bobová dráha, voliéry s dravými ptáky, stánky s občerstvením a suvenýry. Pohyb po lesních cestách s  nerovným povrchem a četnými sklony je však problematický. K dispozici je klasické WC.

D. SLUŽBY

Personálem je obsluhována pokladna, parkoviště a lanovka (v dolní i horní stanici). Personál je proškolen v oblasti pomoci při nástupu a výstupu z lanovky.  Základní informace jsou na webových stránkách turistického cíle, bez údajů o přístupnosti. Možnosti občerstvení jsou ve stáncích s rychlým občerstvením i  restauracích, většinou s bariérovým vstupem/přístupem. Do areálu je umožněn vstup s asistenčními psy.