Cíle a trasy

Přeskočit na filtr Přeskočit na obsah

Moravskoslezský kraj

Můžete filtrovat seznam cílů, tras a tipů na výlet podle uvedených parametrů. Nezaškrtnutí žádné volby znamená zobrazení všech objektů.

Z ptačí perspektivy
Osoby se zdravotním postižením
Rodiny s dětmi
Senioři

Z ptačí perspektivy

Osoby se zdrav. postižením  |  Rodiny s dětmi  |  Senioři

Popis regionu
Ostrava je jedním z významných sídelních, průmyslových a intelektuálních center v České republice. Podle počtu obyvatel i rozlohy je třetím největším městem České republiky a zároveň největším městem Moravskoslezského kraje. Leží v členitém terénu ostravské pánve. Cestovní ruch ve městě Ostravě láká turisty desítkami různorodých akcí, ať už festivaly hudebními (mezinárodní festival Janáčkův máj, Colours of Ostrava), divadelními, folklorními či sportovními. V Ostravě také najdete jedno z největších přírodních koupališť v ČR. Pestrá průmyslová historie města Ostravy zanechala jeho obyvatelům i návštěvníkům bohaté technické dědictví.

 

Popis výletu
Pokud do Ostravy pojedeme vlakem, z hlavního vlakového nádraží dojedeme tramvají č. 1, 2, 8 nebo 18 do centra Ostravy, na zastávku Elektra. Odtud pokračujeme pěšky přes náměstí Dr. E. Beneše kolem Divadla Antonína Dvořáka až ke světu miniatiur Miniuni. Je to venkovní areál, kde můžeme zhlédnout 34 modelů významných světových staveb, jako je například Eiffelova věž, 7 starodávných divů světa, šikmá věž v Pise, Staroměstská radnice, lanovka na horu Ještěď a jiné. Modely jsou postaveny v měřítku 1:25. Celý areál křižují železniční tratě se zahradními vláčky v měřítku 1:22,5 a mininástupiště Ostrava - Střed. Pro nejmenší je v areálu připraveno indiánské hřiště. Každoročně se v areálu koná spousta naučných a zajímavých programů pro děti i jejich rodiče. Osoby na vozíku se zde mohou bezpečně pohybovat po dostatečně širokých a bezbariérových cestách. Ze světa miniatur půjdeme pěšky kolem Divadla loutek, přes náměstí Masarykovo a Husovo až na Prokešovo náměstí a vyhlídkovou věž Nové radnice.

Z věže, kam se dostaneme po schodech nebo výtahem z parkoviště na náměstí, si můžeme – stejně jako významné stavby v Miniuni – prohlédnout celou Ostravu z ptačí perspektivy. A pokud nahlédneme do speciálních dalekohledů, náš zrak upneme až k okolním kopcům Beskyd nebo Jeseníků. Nová radnice je prvorepublikovou dvoukřídlou budovou s centrální částí a vyhlídkovou věží, která se stavěla v letech 1925 až 1930. Jedná se o nejznámější stavbu Ostravy a největší radniční komplex v České republice. Tento zážitek můžeme nechat doznít při procházce v nedalekých Komenského sadech nebo při sledování života dnešní Ostravy v některé z letních zahrádek v centru města.

Cílové skupiny:
- rodiče s dětmi
- osoby na vozíku
- osoby s postižením sluchu


Forma turistiky: pěší, autoturistika


Možné spojení: vlak, bus, MHD Ostrava

 

Trasa: Ostrava-hlavní nádraží – Ostrava-Výstaviště – Ostrava-Prokešovo nám. – Ostrava-hlavní nádraží


Délka trasy: 3 km

Cíle u tipu na výlet

Trasy u tipu na výlet