Cíle a trasy

Přeskočit na filtr Přeskočit na obsah

Moravskoslezský kraj





Můžete filtrovat seznam cílů, tras a tipů na výlet podle uvedených parametrů. Nezaškrtnutí žádné volby znamená zobrazení všech objektů.

V říši zvířat
Osoby se zdravotním postižením
Rodiny s dětmi

V říši zvířat

Osoby se zdrav. postižením  |  Rodiny s dětmi

Popis regionu
Ostrava je jedním z významných sídelních, průmyslových a intelektuálních center v České republice. Podle počtu obyvatel i rozlohy je třetím největším městem České republiky a zároveň největším městem Moravskoslezského kraje. Leží v členitém terénu ostravské pánve. Cestovní ruch ve městě Ostravě láká turisty desítkami různorodých akcí, ať už festivaly hudebními (mezinárodní festival Janáčkův máj, Colours of Ostrava), divadelními, folklorními či sportovními. V Ostravě také najdete jedno z největších přírodních koupališť v ČR. Pestrá průmyslová historie města Ostravy zanechala jeho obyvatelům i návštěvníkům bohaté technické dědictví. V Ostravě se nachází také zoo, jejíž specialitou je chov rysa ostrovida. 

 

Popis výletu
Výlet začneme návštěvou zoologické zahrady, kam můžeme přijet autem (k dispozici je velké parkoviště) nebo z hlavního vlakového nádraží trolejbusem č. 104 na zastávku ZOO. 

Specialitou ostravské zoo je chov rysa ostrovida, avšak tato rozsáhlá zoologická zahrada nabízí zhlédnutí široké palety zvířat z nejrůznějších koutů světa. Nachází se zde několik pavilonů, venkovní prostory s výběhy pro zvířata, nejrůznější atrakce pro děti a množství stánků s občerstvením. Na tomto místě můžete v příjemném přírodním prostředí s rodinou strávit klidně celý den. Do budoucna se v zoo plánuje expozice tuleňů a tučňáků, pavilon evoluce, výběh tygrů a jiné speciality. zoo také nabízí spoustu programů jako komentované krmení zvířat, různé přednášky, výukové programy pro školy, dny dětí, ale i otců. Zoo nezapomíná ani na handicapované a připravuje pro ně akci pod názvem Noc snů, kdy bývá pro děti připraven speciální program, prohlídka večerní zahrady a setkání s některými zvířaty. Bezbariérové cesty jsou vyznačené přímo na informačních tabulích v areálu.

Pokud vám zdejší zvířectvo nestačí, neváhejte a vydejte se na Výstaviště Černá louka k návštěvě Mořského akvária. Trolejbus č. 101 vás zaveze na zastávku Most Miloše Sýkory. Odtud je to přes Masarykovo nám. směrem Černá Louka pavilon Z - Mořské akvárium pěšky jen kousek. Mořské akvárium založil Oleg Cedivoda v letech 1999–2000, a to z prozaického důvodu - jeho sbírka ryb a jiných mořských živočichů se mu již nevešla do domu. Osoby na vozíku budou potřebovat asistenci pro zdolání dvou schodů u vstupu do objektu, dále jsou již prostory bez bariér. Toto mořské království na suchu je nejstarší veřejně přístupnou sbírkou u nás. Můžete zde zhlédnout nejen rozmanité druhy ryb a mořských živočichů, ale i zajímavé druhy opic, jako je tamarín pinčí nebo kosman bělovousý, což jistě ocení zejména děti.

Cílové skupiny
- rodiče s dětmi
- osoby na vozíku
- osoby s postižením sluchu

 

Forma turistiky: autoturistika, pěší

 

Možné spojení: vlak, bus, MHD Ostrava

 

Trasa: Ostrava-Michálkovice - Ostrava-Výstaviště Černá louka

 

Délka trasy: 3 km

Cíle u tipu na výlet

Trasy u tipu na výlet