Cíle a trasy

Přeskočit na filtr Přeskočit na obsah

Moravskoslezský kraj

Můžete filtrovat seznam cílů, tras a tipů na výlet podle uvedených parametrů. Nezaškrtnutí žádné volby znamená zobrazení všech objektů.

Pohádkové dopoledne
Rodiny s dětmi

Pohádkové dopoledne

Rodiny s dětmi

Popis regionu:
Ostrava je jedním z významných sídelních, průmyslových a intelektuálních center v České republice. Podle počtu obyvatel i rozlohy je třetím největším městem České republiky a zároveň největším městem Moravskoslezského kraje. Leží v členitém terénu ostravské pánve. Cestovní ruch ve městě Ostravě láká turisty desítkami různorodých akcí, ať už festivaly hudebními (mezinárodní festival Janáčkův máj, Colours of Ostrava), divadelními, folklorními či sportovními. V Ostravě také najdete jedno z největších přírodních koupališť v ČR. Pestrá průmyslová historie města Ostravy zanechala jeho obyvatelům i návštěvníkům bohaté technické dědictví.


Popis výletu
Tento výlet, kterým uděláme radost zejména malým dětem, je vhodné naplánovat na nedělní dopoledne. Cílem je Výstaviště Černá louka, kam se můžeme dostat městskou hromadnou dopravou z kteréhokoliv ostravského vlakového nebo autobusového nádraží. Vystoupíme v centru města a pokračujeme směrem k Výstavišti Černá Louka. Zde se nachází jediná profesionální scéna pro děti a mládež v severomoravském regionu Divadlo loutek Ostrava.Bylo založeno v roce 1953 pod názvem Krajské divadlo loutek a od roku 1999 sídlí v nové divadelní budově v centru Ostravy, na okraji Černé louky. Budova získala v témže roce titul Dům roku a v květnu 2011 byla rozšířena o novou přístavbu, která nabízí alternativní scénu - divadelní sál s variabilním hledištěm. Na něj navazuje amfiteátr a galerie loutek s cukrárnou. Díky nové Alternativní scéně může divadlo realizovat řadu dalších aktivit jako například představení, do kterých se mohou dětští diváci aktivně zapojit, komorní inscenace pro diváky bez rozdílu věku, pro děti se speciálními potřebami zde probíhá terapie loutkou, dále tvůrčí a zážitkové divadelní a výtvarné dílny, besedy, koncerty nebo dětské dramatické studio zaměřené na loutkové divadlo. Návštěvníky jistě upoutá loutkový orloj na průčelí přístavby, který je ostravským unikátem. Divadlo loutek Ostrava pořádá již tradičně v sudých letech v září festival Divadelní pouť bez bariér, který využívá loutkářské a alternativní umění ke komunikaci mezi mentálně, smyslově či motoricky postiženými a zdravými jedinci z různých etnik a kultur. Součástí programu jsou také vzdělávací besedy a arteterapeutické dílny. Jelikož je neděle, nenecháme si ujít dopolední představení pro děti a rodiče. Stále nejste nasyceni bájnými pohádkovými bytostmi? Pokračujeme tedy do Sklepa strašidel, kde se nachází stálá expozice zejména pro malé i velké děti, která přiblíží pohádkový svět. Zcela jistě upoutá průchozí břicho obrovského draka a netopýří chodba ústící do trpasličí jeskyně se spící Sněhurkou, strašidelný les nebo ledová síň.

Méně hodné děti mohou rodiče zavřít v pavoučí místnosti nebo v pekle, zapomenout na pirátském ostrově nebo z nich nechat vyrobit strašidla v síni průmyslových strašidel. Hodné děti skončí v pohádkové říši. Mimo jiné se také můžeme setkat s francouzskou čarodějnicí, zazděnou princeznou nebo hejkalem. Pohádkový sklep strašidel je jedním z mála míst v Ostravě, kde mohou rodiny s dětmi trávit volné odpoledne opravdu "pohádkově". Expozice sklepa strašidel je vybudována na ploše 150 m2 a nachází se ve 150 let starých sklepeních bývalého pivovaru, v současné době pavilonu C na Výstavišti Černá louka.

Cílové skupiny
- rodiče s dětmi - Pohádkový sklep strašidel (bez kočárků)

 

Forma turistiky: pěší


Možné spojení: vlak, bus, MHD Ostrava


Trasa: Ostrava-hlavní nádraží - Výstaviště Černá louka - Ostrava-hlavní nádraží


Délka trasy: 1 km

Cíle u tipu na výlet

Trasy u tipu na výlet