Cíle a trasy

Přeskočit na filtr Přeskočit na obsah

Moravskoslezský kraj

Můžete filtrovat seznam cílů, tras a tipů na výlet podle uvedených parametrů. Nezaškrtnutí žádné volby znamená zobrazení všech objektů.

Karvinsko zábavné a hravé
Osoby se zdravotním postižením
Rodiny s dětmi

Karvinsko zábavné a hravé

Osoby se zdrav. postižením  |  Rodiny s dětmi

Popis regionu
Karvinský region, v minulosti hlavně spojovaný s těžbou uhlí a negativním vlivem na životní prostředí, dokazuje dnes svým návštěvníkům, že nabízí mnohem víc. Kromě významných lázní s jodobromovou léčivou solankou či unikátní – v České republice nejlépe zachovalé – archeologické lokality osídlené již ve starší době železné, také bohatou paletu přírodních krás, historických památek a řadu míst, která bohatě pamatují na aktivity a zážitky určené dětem i dospělým.


Popis výletu
Výlet začíná návštěvou Rybího domu, který se nachází nedaleko hlavní cesty z Českého Těšína do Karviné. Můžeme využít autobusovou linku mezi oběma městy nebo vlak, obě zastávky jsou poblíž. Cyklisté sem dojedou po trase č. 6100. Rybí dům skrývá obrovská akvária se sladkovodními rybami našich řek a rybníků, v malých akváriích jsou k vidění i méně známé akvarijní rybky. V rybníku, který je součástí areálu, si pak nejmenší návštěvníci mohou vypůjčeným rybářským prutem ulovit svou první rybu. Jak lovili a žili naši prapředci, pak můžeme zjistit v nedalekém Archeoparku, jehož návštěva jistě obohatí zážitky všech účastníků tohoto výletu. Areál nám umožní návrat do historie starodávného slovanského hradiště z období 8. až 11. století.

 

V putování za zábavou pokračujeme do Doubravy u Karviné, kde nás ve vybudovaném DinoParku čeká výlet do pravěku. V parku můžeme zhlédnout 70 modelů zvířat a dinosaurů – všechny v životních velikostech – v jejich přirozeném prostředí tak, jak obývala naši planetu před mnoha miliony let.  

Tento výlet plný zážitků pak můžeme zakončit třeba zaslouženým odpočinkem u pravěké borovice, jejíž věk je odhadován na 175 mil. let.

Cílové skupiny
- rodiče s dětmi
- osoby s postižením sluchu

 

Forma turistiky: autoturistika, cykloturistika

 

Možné spojení: vlak a bus, bus

 

Trasa: Chotěbuz-Rybí dům – Karviná - Doubrava-DinoPark u Karviné

 

Délka trasy:  21 km

Cíle u tipu na výlet

Trasy u tipu na výlet