Cíle a trasy

Přeskočit na filtr Přeskočit na obsah

Moravskoslezský kraj

Můžete filtrovat seznam cílů, tras a tipů na výlet podle uvedených parametrů. Nezaškrtnutí žádné volby znamená zobrazení všech objektů.

Kamenec (trasa)
Osoby se zdravotním postižením

Kamenec (trasa)

Osoby se zdrav. postižením
Kamenec (trasa)
GPS začátku trasy
49.5841644, 18.3655094
GPS konce trasy
49.5928617, 18.3708697
Typ trasy
  • Naučná stezka
Charakter trasy
  • místní (z bodu A do bodu B a zpět po téže trase)
Délka trasy
2 km
Převýšení
10 m
Náročnost trasy - pro vozíčkáře nevhodná
  • Velká (bez asistence nesjízdný terén, prudší stoupání/klesání)
Náročnost trasy - pro vozíčkáře
  • Černá: určena pro vozíčkáře s doprovodem a terénní elektrické vozíčky; trasa může vést i po cestách s přírodním povrchem, který se může při deštivém počasí místy mírně podmočit nebo rozbahnit; stoupání do 12%, občas max. 20%; příčný sklon max. 8%; šířka cesty v rovných úsecích min. 1 m, v zatáčkách 1,2 m, krátké přímé průjezdy min. 0,8 m; stupně max. 7 cm
Dopravní dostupnost autem

Od Frýdku - Místku po silnici 56 do Frýdlantu nad Ostravicí do centra obce, které projedete a jedete dále směr na Ostravici, před železničním přejezdem odbočka doleva na Novou Ves, před prvním mostem - Harcovským odbočka doleva na parkoviště. Ze směru od Ostravice odbočka na Frýdlant nad Ostravicí, za železničním přejezdem odbočka doprava směr na Novou Ves, asi po 400 m před Harcovským mostem odbočka doleva na parkoviště.

MHD zastávka
Frýdlant n.Ostravicí, Nová Ves, most
Vzdálenost MHD zastávky
300 m
Název vlakové zastávky
Frýdlant n.Ostravicí
Vzdálenost vlakové zastávky
1,5 km
Pěšky vzdálenost od centra
1,5 km
Příslušenství
  • Parkoviště
Provozovatel
Provozovatel: Salamandr
Název: Salamandr
IČ: 70238723
Telefon: Tel.: 571 613 241, Mobil: 777 949 268
E-mail: salamandr@salamandr.info
Web: www.salamandr.info
Směr trasy

Trasa vede po březích Ostravice. Začíná u Harcovského mostu, vede podél řeky Ostravice - po proudu, přes lávku pro pěší z Frýdlantu na Lubno, dále po druhém břehu Ostravice proti proudu, kde asi po půl kilometru končí v lese.

Sezóna

Celoročně

Charakteristika

Trasa přírodovědecké stezky vede po březích Ostravice v prostoru mezi Harcovským mostem a lávkou pro pěší z Frýdlantu na Lubno. Naučná stezka je určená zejména k ekologické výchově dětí, studentů frýdlantských škol apod. Stezka je na přístupových místech značena směrovými šipkami a charakteristickými značkami.

Zajímavosti

Na 7 zastaveních se dočtete zajímavosti z historie krajiny, něco o vodě, lužním lese, rostlinách a živočiších, kteří zde žijí, i o těch, kteří zde „přivandrovali“.