Cíle a trasy

Přeskočit na filtr Přeskočit na obsah

Moravskoslezský kraj

Můžete filtrovat seznam cílů, tras a tipů na výlet podle uvedených parametrů. Nezaškrtnutí žádné volby znamená zobrazení všech objektů.

Lašská naučná stezka Štramberk
Osoby se zdravotním postižením
Rodiny s dětmi
Senioři

Lašská naučná stezka Štramberk

Osoby se zdrav. postižením  |  Rodiny s dětmi  |  Senioři
Průběh trasy
1. úsek
Od: 0 km   Do: 1,5 km   Povrch: Asfalt   Sklon: Táhlé stoupání   Šířka: cca 2 m   
2. úsek
Od: 1,5 km   Do: 2 km   Povrch: Lesní nezpevněná cesta   Sklon:  Táhlé stoupání místy prudké do 19 %   Šířka: 1m   Bariéry: schody (60)  
3. úsek
Od: 2 km   Do: 2,5 km   Povrch: Lesní nezpevněná cesta, cesta po louce navazuje.   Sklon: Klesání, místy prudké do 25 %.    Šířka: 1m  
4. úsek
Od: 2,5 km   Do: 3 km   Povrch: Aslfat   Sklon:  Mírné klesání a stoupání.   Šířka: cca 3 m  
5. úsek
Od: 3 km   Do: 3,2 km   Povrch: Asfalt, kamenná dlažba.   Sklon: Prudké stoupání.    Šířka: 1,5 m   Bariéry: Schody (90).  
6. úsek
Od: 3,2 km   Do: 6 km   Povrch: Kamenná dlažba, kočíčí hlavy. Lesní cesta, lesní úzká ulička. Asfalt,   Sklon: Pozvolné klesání. Pozvolné stoupání. Táhlé stoupání. Prudké klesání.Táhlé klesání.   Šířka: 3 m  


A. PŘÍSTUP K TRASE

Možnost parkování, vč.etně vyhrazených parkovacích míst u prvního zastavení na naučné stezce v blízkosti školy. Povrch parkoviště i přístupového chodníku k trase je vyhovující i pro osoby na vozíku. Na začátku trasy není k dispozici hygienické zařízení.

B. TRASA

Trasa je poměrně různorodá s ohledem na kvalitu povrchu a její reliéf. Některé úseky jsou pro osoby na vozíku nesjízdné a obtížné pro ostatní osoby s omezenou schopností pohybu.  Na trase  jsou odpočínková místa a je k dispozici bezbariérové hygienické zařízení.

C. OKOLÍ TRASY

Možnost občerstvení je na náměstí, na začátku trasy, na trase není možnost občerstvení ani není k dispozici přírodní zdroj pitné vody. Je povolen vstup s asistenčními psy, speciální služby pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace nejsou poskytovány.