Cíle a trasy

Přeskočit na filtr Přeskočit na obsah

Moravskoslezský kraj

Můžete filtrovat seznam cílů, tras a tipů na výlet podle uvedených parametrů. Nezaškrtnutí žádné volby znamená zobrazení všech objektů.

Informačně naučná stezka v Blahutovicích
Osoby se zdravotním postižením
Rodiny s dětmi
Senioři

Informačně naučná stezka v Blahutovicích

Osoby se zdrav. postižením  |  Rodiny s dětmi  |  Senioři
Průběh trasy
1. úsek
Od: 0,0 km, Parkoviště u komunitního centra   Do: 0,3 km, Pramen Rynka   Povrch: Asfalt, u prodejny k pramenu kamení a štěrk, tráva, dřevěný schod   Sklon: V části od komunitního centra ke křižovatce 10%   Šířka: 2,8 - 4 m   Bariéry: Bez bariér.  
2. úsek
Od: 0,3 km, Pramen Rynka   Do: 0,7 km, Křižovatka k rybníku   Povrch: Asfalt a zámková dlažba, beton   Sklon: V části od pamene ke kapli 10%   Šířka: 1,2 - 4 m   Bariéry: Vysoká tráva u posezení, ojedinělé výtluky, které nelze minout - jinak bez bariér  
3. úsek
Od: 0,7 km, Křižovatka k rybníku   Do: 0,85 km, Odbočka k rybníku   Povrch: Asfalt   Sklon: Minimální   Šířka: 2,4 m   Bariéry: Bez bariér  
4. úsek
Od: 0,85 km, Odbočka k rybníku   Do: 1,1 km, Rybníky (cedule)   Povrch: Štěrk, tráva, zemina   Sklon: Minimální   Šířka: 2,4 m   Bariéry: Při deštivém počasí může povrch klouzat - jinak bez bariér.  
5. úsek
Od: 1,1 km, Rybníky (cedule)   Do: 1,5 km, Komunitní centrum   Povrch: viz výše  
6. úsek
Od: 1,5 km, Komunitní centrum   Do: 1,8 km, Poslední zastavení   Povrch: Asfalt a lesní cesta, k pískovně/lomu po nezpevněné lesní cestě   Sklon: Sklon sjezdu ke vstupu do lesa 11%, jinak minimální   Šířka: 2,4 - 4 m   Bariéry: Při deštivém počasí může být rozbahněný a kluzký - jinak bez bariér.  


A. PŘÍSTUP K TRASE

Možnost parkování v blízkosti začátku trasy, bez vyhrazených parkovacích míst. Povrch parkoviště asfalt. Přístup z parkoviště k začátku trasy po asfaltové vozovce v dobrém stavu. U vstupu na trasu není k dispozici hygienické zařízení ani pokladna.

B. TRASA

Trasa vede po různorodém povrchu (asfalt, zámková dlažba a čátečně přírodní terén), většinou s mírným sklonem, místy větším, max. do 15%. Na trase lavičky, zastřešená posezení, odpakdové koše. Hygienické zařízení pouze v Komunitním centru - běžné WC.

C. OKOLÍ TRASY

Bez možnosti občerstvení na trase - pouze pitná voda, možnost využití venkovního grilu. K dispozici je prodejna potravin a dětské hřiště. Vstup s asistenčními psy je povolen. K dispozici tištěné letáky. Možnost domluvit průvodce. Nejsou poskytovány speciální služby pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace.