Cíle a trasy

Přeskočit na filtr Přeskočit na obsah

Moravskoslezský kraj

Můžete filtrovat seznam cílů, tras a tipů na výlet podle uvedených parametrů. Nezaškrtnutí žádné volby znamená zobrazení všech objektů.

Třinecký polookruh
Osoby se zdravotním postižením
Rodiny s dětmi
Senioři

Třinecký polookruh

Osoby se zdrav. postižením  |  Rodiny s dětmi  |  Senioři
Průběh trasy
1. úsek
Od: 0 km, Třinec, železniční stanice, žlutá značka   Do: 2,5 km, Třinec, koupaliště   Povrch: Asfaltový chodník, úsek cca 20 m kočičí hlavy, od záchytného parkoviště chodník ze zámkové dlažby. Asfaltový chodník kolem stanoviště až k odbočce na nám. Míru, dále nový chodník ze zámkové dlažby kolem kostela, směrem na sídliště Terasa a dále až ke koupališti.   Sklon: Při východu ze záchytného parkoviště u školy na chodník je prudší sjezd cca 2m do 10%, dále podélný sklon (stoupání i klesání) v úseku před/za viaduktem do 8%, jinak v rovině. mírné stoupání nebo rovina (úsek kolem Lídlu do 10 %).   Šířka: Cca 2,5 - 3 m, zúžení v jednom místě na 1 m (sloup na chodníku).    Bariéry: 3x přechod přes vozovku - snížené nájezdy, u aut. stanoviště obrubník cca 20 mm, 1x přechod s výškovým rozdílem cca 20 mm  
2. úsek
Od: 2,5 km, Třinec, koupaliště   Do: 4,5 km, sjezd ze silničky k Rovné   Povrch: Asfaltová silnička,částečně dlážděný chodník-cca 300 m s minimálním provozem, dále zákaz vjezdu.    Sklon: Cca 300 m mírné stoupání do 10%, dále rovina. Mírné stoupání, v jednom místě zvýšené stoupání do prudké levotočivé zatáčky do 10%.    Šířka: 4 m   Bariéry: Přechod přes rychlostní komunikaci, bez výškových rozdílů, ale frekventovaná, špatný přehled.   
3. úsek
Od: 4,5 km, sjezd ze silničky k Rovné, Značka žlutá.   Do: 5,5 km, Rovná    Povrch: Šotolinová cesta, travnatá pěšinka, lesní pěšina, lesní cesta,    Sklon: Zvlněný terén, proměnlivý sklon místy až 15% - pro vozíky nesjízdné.    Šířka: Min. 0,5 m   Bariéry: Nerovný povrch, vysoká tráva, kořeny stromů, spadlé větve, vyčnívající objekty, kamení.  
4. úsek
Od: 5,5 km, Rovná, značka zelená.   Do: 6,7 km, Rozcestí u restaurace U Černého Kohouta   Povrch: Lesní cesta - zemina a štěrk.   Sklon: Minimální klesání   Šířka: 3 m   Bariéry: Drobné nerovnosti, popadané větve, kamení, nahodilé vrstvy štěrku  
5. úsek
Od: 6,7 km, Rozcestí u restaurace U Černého Kohouta, Značka zelená.   Do: 8 km, Vendryně žst.   Povrch: Asfaltová silnička, železný most, asfaltový chodník mezi ploty ve špatném stavu, dlážděný chodník.    Sklon: Stálé klesání, v místě přejezdu lesním porostem a v místě výjezdu z mostu až 30%.    Šířka: Silnička 4 m, most 1,5 m, zúžení mezi ploty na 0,9 m.   Bariéry: Odvodňovací kanál, zvlnění na mostě, defekty na asfaltovém chodníku mezi ploty, problematický výjezd z mostu (buď přímo na rušnou komunikaci nebo na chodník - výškový rozdíl 100 mm).  


A. PŘÍSTUP K TRASE

Možnost parkování na začátku i konci trasy. Parkoviště navazují bezprostředně na trasu, je hodnocen přístup k trase od vyhrazeného parkovacího místa. Hygienické zařízení k dispozici na začátku trasy (vlakové nádraží).

B. TRASA

Ve městě Třinci vede trasa po chodnících vedle městských komunikací, od sportovního areálu lesní silničkou lesoparkem, u loklity Větrník přechod hlavní silnice, dále silnice s mírným provozem, pak lesní cesta na Rovnou a pak až do Vendryně místní komunikace s minimálním provozem automobilů. Náročnější lesní úsek (po žluté značce) je možno za lokalitou Větrník objet nejdříve po cyklotrase 6151, pak silničkou vpravo okrajem lesa, která vyústí u restaurace na zelené trase (objede se rozc. zelené a žluté značky Rovňa). Na trase jsou místa k odpočinku. Není zdroj pitné vody, není WC.

C. OKOLÍ TRASY

Na trase jsou zařízení poskytující občerstvení vč. Bezbariérového venkovního posezení. Vstup s asistenčními psy povolen. Jiné služby pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace nejsou poskytovány.