Cíle a trasy

Přeskočit na filtr Přeskočit na obsah

Moravskoslezský kraj

Můžete filtrovat seznam cílů, tras a tipů na výlet podle uvedených parametrů. Nezaškrtnutí žádné volby znamená zobrazení všech objektů.

Čertův mlýn (Pustevny - Martiňák)
Osoby se zdravotním postižením
Rodiny s dětmi
Senioři

Čertův mlýn (Pustevny - Martiňák)

Osoby se zdrav. postižením  |  Rodiny s dětmi  |  Senioři
Průběh trasy
1. úsek
Od: 0 km   Do: 2 km   Povrch: Lesní cesta - povrch kamenitý, travnatý, kořeny.    Sklon: Povrch zvlněný střídavě prudší.    Šířka: 1,5 - 2,5m   Bariéry: Kořeny, kameny, bahnité louže - vše je možné obejít: od parkoviště se vrátíte asi 300m po příjezdové cestě a v zatáčce se napojíte na cyklistickou stezku č. 46, která vás dovede až na Martiňák - celá trasa je po asfaltu, vlnitým teréném.  
2. úsek
Od: 2 km   Do: 3 km   Povrch: Úzká cestičká lesem.   Sklon: Prudší stoupání, roviny a velmi prudké klesání cca 30 %.    Šířka: 0,5m   Bariéry: Na konci trasy velmi prudké klesání. Možno zvolit alternativní trasu: neodbočíte na úzkou lesní cestičku,ale pokračujete dále po široké lesní kamenité cestě asi 200m a dojdete na asfaltovou cestu po, které pokračujete až na Martiňák, na kterou se naučná stezka napojí.  
3. úsek
Od: 3 km   Do: 5 km   Povrch: Asfaltový povrch.   Sklon:  Pozvolné stoupání a klesání. Nejsou žádné bariéry.   Šířka: 3,5m  
4. úsek
Od: 5 km   Do: 6 km   Povrch: Lesní cesta.   Sklon: Pozvolné stoupání a klesání.   Šířka: 2,5 m  


A. PŘÍSTUP K TRASE

Dostatečný počet míst k parkování, nejsou vyhrazená místa. K začátku trasy vede přístupový chodník po vozovce, kde je vjezd povolen pouze ubytovaným hostům ve zdejších zařízeních nebo se souhlasem lesní správy.  Je k dispozici WC.

B. TRASA

Trasa vede různým povrchem, zejména první dva úseky jsou obtížné s ohledem na defekty na trase a její sklon. Osoby s omezenou schopností pohybu mohou tyto úseky obejít (viz popis úseků v úvodu). Na trase jsou odpočinková místa.

C. OKOLÍ TRASY

Na trase je možnost občerstvení. Povolen vstup s asistenčními/vodícími psy. Nejsou k dispozici další speciální služby pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace.


Warning: file_get_contents(http://jedemetaky.cz/xml/ubytovani_stravovani.xml): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 503 Service Unavailable in /data_weby/weby_php/cile.jedemetaky.cz/application/modules/trasy/controllers/WebController.php on line 166

Notice: Undefined index: rss in /data_weby/weby_php/cile.jedemetaky.cz/application/modules/trasy/controllers/WebController.php on line 169